مراحل پشتیبانی شبکه | کیا رایانه پرداز فاطر

مراحل پشتیبانی شبکه | کیا رایانه پرداز فاطر


فهرست مطالب

مراحل پشتیبانی it و سرور چیست؟

چگونگی انجام مراحل پشتیبانی it !

وظایف مهم یک پشتیبان شبکه چیست؟

خدمات پشتیبانی شبکه و سرور و نگهداری از آن!

نرخ قیمت پشتیانی شبکه های کامپیوتری چگونه محاسبه می شود؟

مراحل پشتیبانی شبکه یکی دیگر از مواردی است که در این مقاله قصد داریم در مورد آن بنویسیم. نصب و راه اندازی شبکه و پشتیبانی از آن از سری اقدامات کاربردی می باشد که باید حتما توسط شرکت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری صورت گیرد. شرکت کیا رایانه پرداز فاطر با نام اختصاری krpfater از جمله شرکت هایی است که در زمینه شبکه فعالیت دارد. شرکت ما طرف قرذارداد با بسیاری از کمپانی های بزرگ مانند اسنوا ، سیتی سنتر شاهین شهر ، بیمارستان سعدی وبسیاری از سازمان های بزرگ و کوچک دیگر می باشد. و توانسته نظرات آن ها را به خود جلب کند. از این رو می توانید جهت راه اندازی شبکه ی خود با ما تماس بگیرید و به صورت رایگان از خدمات مشاوره ای ما بهره مند شوید.

پشتیبانی از شبکه از سری سرویس هایی است که هر شرکتی وظیفه دارد بعد از راه اندازی شبکه مشتری این خدمات را به آن ها به صورت رایگان ارائه دهد. زمانی که یک شبکه راه اندازی می شود بلا فاصله بعد از نصب پشتیبانی از آن نیز آغاز می شود. زیرا همانطور که اتومبیل ها و یا هر وسیله ی نقلیه ای نیاز به تعمیر پیدا می کنند. ممکن است که شبکه نیز لازم به تعمیر باشد. بنابراین پشتیبانی از شبکه امری بسیار مهم و ضروری می باشد.

مراحل پشتیبانی شبکه و سرور چیست؟

پشتیبانی شبکه به معنی دادن خدماتی به مشتری جهت حفظ و نگهداری شبکه آن ها است. توسط پشتیبانی می توان تمامی معظلاتی که در شبکه وجود دارد را بررسی و آن را رفع کرد. کارشناسان شبکه زمانی که اقدام به فعالسازی شبکه برای شرکت های بزرگ می کنند. پشتیبانی از آن را نیز برعهده می گیرند. پشتیبانی از شبکه مراحلی دارد که در ادامه به آن می پردازیم. مرحله اول بازرسی شبکه می باشد. یعنی این که ابتدا باید شبکه را تست کرد و میزان خرابی و نقص آن را یافت سپس در صدد رفع آن برآییم. مشکلات به وجود آمده در شبکه ممکن است که به هر دلیلی رخ دهند بنابراین باید قبل از ایجاد اشکال در آن تمامی نرم افزار های مناسب امنیتی شبکه را نصب و راه اندازی کنید.

از سری نرم افزار هایی که به منظور امنیت شبکه مورد استفاده واقع می شوند می توان به ضد ویروس ها ، فایروال ها و غیره اشاره کرد. همچنین تمامی تجهیزات شبکه مورد استفاده باید به روز باشند. یکی دیگر از مواردی که جزوی از پشتیبانی شبکه است عدم دسترسی کامل تمام کارکنان به سرور و یا شبکه می باشد. این مورد یکی از امنیتی ترین اقدامات لازم در جهت پشتیبانی از شبکه می باشد. پس به طور کلی می توان نتیجه گرفت که پشتیبانی it یعنی به روز نگه داشتن مادام شبکه به صورتی که کمترین میزان خرابی را داشته باشد.

مراحل پشتیبانی شبکه | کیا رایانه پرداز فاطر

چگونگی انجام مراحل پشتیبانی شبکه !

پشتیبانی از شبکه به دو صورت پسیو و اکتیو شبکه قابل انجام است. پشتیبانی پسیو شبکه یعنی تمامی تجهیزات سخت افزاری شامل رک ، پچ کورد ، پچ پنل و کابل شبکه به درستی مورد بررسی قرار گیرد. و تمامی عیوب آن رفع شود. قسمت سخت افزاری شبکه بخش بسیار مهمی می باشد که باید توسط شرکت پشتیبانی نواقص آن برطرف شود. اما بخش اکتیو شامل مودم ، سوییچ ، سرور ، اکسس پوینت و غیره می باشد. که این تجهیزات توسط توسط اکتیو کار شبکه تنظیم و موجب کارکرد درست شبکه می شود. بنابراین در زمان پشتیبانی از شبکه لازم است که شبکه توسط متخصصان اکتیو و پسیو پشتیبانی شود تا بتوان بهترین شبکه و با عملکرد بالا را به مشتریان ارائه داد.

وظایف مهم یک پشتیبان شبکه چیست؟

یک پشتیبان شبکه وظیفه های متفاوتی دارد و باید قادر باشد تمام وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد. بنابراین لازم است که در این زمینه توانایی و تجربه ی بالایی داشته باشد. تا بتواند یک شبکه را به درستی مدیرت و پشتیبانی کند. در ادامه به شرح وظیفه های یک کارشناس با تجربه و مراحل پشتیبانی شبکه توسط او می پردازیم:

  • یک کارشناس شبکه باید بر کلیه تجهیزات مورد استفاده در شبکه و عملکرد آن ها نظارت داشته باشد. وظیفه ی هر کارشناس شبکه ای است که بر کار تمامی ابزارات و عملکرد آن ها نظارت داشته باشد و شبکه را به صورت مداوم به روزرسانی کند.
  • کارشناس با تجربه شبکه باید بر تمامی ارتباطات شبکه ای نظارت داشته باشد. همه ی مسیر های ارتباطی موجود در شبکه باید بهینه باشند و سرعت خوبی نیز داشته باشند.
  • وظیفه ی سوم یک کارشناس شبکه ارائه دادن گزارشات لحظه ای از کارکرد شبکه می باشد. به جهت ایجاد گزارش ابتدا باید بر تمامی کارکرد های شبکه از ابتدا نظارت داشته باشد تا بتواند گذارشی از آن تهیه کند. از جمله مورد هایی که یک کارشناس باید آن را گزارش کند نحوه فعالیت و سرعت شبکه به گونه ای که تنظیم شده است و همچنین نظارت کامل بر بازدهی درست تجهیزات شبکه مورد استفاده می باشد.
  • مورد بعدی دیگر که بسیار هم اهمیت دارد آینده نگری شبکه می باشد. یعنی یک کارشناس شرکت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری باید احتیاجات احتمالی شبکه را مورد بررسی قرار دهد. لازم به ذکر است که در زمان نصب و راه اندازی شبکه ممکن است که متخصص شبکه به یک سری چالش هایی برخورد کند که شاید همان لحظه اهمیت نداشته باشند ولی امکان دارد که در آینده موجب ایجاد اختلال در شبکه شوند.

خدمات پشتیبانی شبکه و سرور و نگهداری از آن!

در بالا در مورد مراحل پشتیبانی شبکه و وظایف یک کارشناس it صحبت کردیم. در ادامه قصد داریم که در مورد نگهداری شبکه و کاربرد های آن توضیح دهیم. همانگونه که مستحضر هستید نگهداری و حفظ شبکه از اهمیت بالایی نسبت به راه اندازی آن برخوردار است. در واقع زمانی که شما شبکه ی رایانه ای خود را با بهترین تجهیزات راه اندازی کردید ولی با پیشرفت تکنولوژی شبکه را ارتقا ندادید دچار ضرر زیادی می شوید. در چنین مواقعی بهتر است که از شرکت خدمات شبکه ای معتبر کمک بگیرید. کمپانی کیا رایانه پرداز فاطر و متخصصین آن از ابتدای کار راه اندازی شبکه شما تا نگهداری آن کنارتان هستند و قادرند شبکه شما را به خوبی پشتیبانی کنند. این اقدام موجب می شود که شما همیشه شبکه ای ایمن و با کیفیت داشته باشید.

همچنین کلیه مراحل پشتیبانی شبکه و اقدامات لازم برای انجام درست آن به عهده ی شرکت ما می باشد. البته شرکت های بسیاری نیز هستند که این سرویس ها را ارائه می دهند. اما همه ی آن ها خدمات با کیفیتی عرضه نمیکنند. در این صورت بهتر است که در مورد شرکت ها و نحوه عملکردشان تحقیق کنید و مناسب ترین آن را از نظر میزان و نحوه ارائه کار و خدمات و کیفیت آن پیدا کنید. در جهت تحقیقات انجام گرفته خود باید به سابقه ی شرکت و اعتبار آن و همچنین کمپانی های طرف قرارداد با آن توجه کنید.

مراحل پشتیبانی شبکه | کیا رایانه پرداز فاطر

نرخ قیمت پشتیانی شبکه های کامپیوتری چگونه محاسبه می شود؟

قیمت خدمات پشتیبانی شبکه براساس مواردی تعیین می شود. نرخ هزینه مورد برای هر نوع شبکه ای یکسان نیست و بستگی به میزان تجهیزاتی دارد که در آن ها قرار گرفته است. برای راه اندازی شبکه هم تجهیزات پسیو و هم اکتیو نیاز داریم که شرکت krpfater تمامی این تجهیزات را در فروشگاه خود دارد. هر کدام از موارد به کار رفته قیمت ها و نرخ متناسب به خود را دارند. که باید در زمان خرید به قیمت و کیفیت هر کدام توجه کنید. در آخر این مقاله دریافتید که مراحل پشتیبانی شبکه چیست و کارشناسان شبکه چه وظایفی دارند. همچنین می توانید با مراجعه به فروشگاه کیا رایانه پرداز فاطر نسبت به خرید تجهیزات شبکه مورد نیاز خود اقدام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *