خدمات شبکه و سرور در شرکت کیا رایانه پرداز فاطر

خدمات شبکه و سرور در شرکت کیا رایانه پرداز فاطر | krpfater


خدمات شبکه و سرور از جمله سرویس های ویژه ای است که می توانید از شرکت کیا رایانه پرداز فاطر انتظار داشته باشید. شرکت ما با هدف ارائه خدمات برتر و با کیفیت به مشتریان خود توانسته بهترین خدمات شبکه را به مشتریان خود ارائه دهد. ارائه خدمات شبکه در شرکت ما هم به صورت حضوری و هم مجازی و به صورت ریموت قابل انجام می باشد. و این بسته به سختی کار و همچنین نیاز مشتری و موقعیت پروژه متغیر می باشد. در این صورت بهتر است که در زمان نیاز به انجام سرویس شبکه ابتدا از متخصصانی که در این زمینه تخصص دارند مشورت بگیرید. لازم به ذکر است که شرکت ما کارشناسان با تجربه بسیاری را در این زمینه به کار گرفته است.

فهرست مطالب

اقداماتی که در خدمات شبکه صورت می گیرد!

خدمات شبکه چیست؟

مزایای خدمات شبکه و سرور

طراحی اتاق سرور و شبکه به چه صورت است؟

سرور در شبکه چگونه فعالیت می کند؟

منظور از سرور مجازی چیست؟

خدمات شبکه و نحوه ی اتصال آن ها!

آنچه در این مقاله گذشت…

اقداماتی که در خدمات شبکه و سرور صورت می گیرد!

همانگونه که در مقالات پیشین گفته شد اقدامات مربوط به شبکه از دو بخش راه اندازی و پشتیبانی تشکیل شده است. راه اندازی شبکه ابتدایی ترین بخش این عملکرد می باشد. به طور خلاصه می توان گفت که برای راه اندازی شبکه نیاز به سرور و تجهیزات شبکه می باشد. تجهیزات شبکه در دو بخش تجهیزات پسیو و اکتیو تقسیم شده اند و شامل سوئیچ ، کابل شبکه ، مودم ، NVR ، رک ، پچ پنل و غیره می باشد. پس از راه اندازی شبکه نوبت به پشتیبانی از آن می رسد. پشتیبانی از شبکه شامل نگهداری و حفاظت از امنیت آن در برابر هک شدن و درج نشدن اطلاعات و همچنین بررسی وضعیت هر کدام از تجهیزات از نظر درست کارکردن آن ها می باشد.

خدمات شبکه و سرور چیست؟

به منظور نگهداری از شبکه های رایانه ای و حفاظت از آن ها نیاز به خدماتی پی در پی و تخصصی می باشد. سرور در اصل سیستمی است که می تواند اطلاعات و برنامه ها را به وسیله شبکه به رایانه های دیگر انتقال دهد. سرور ها انواع مختلفی دارند به عنوان مثال می توان به وب سرور ها ، سرور های ایمیل و سرور مجازی اشاره کرد. یک دستگاه هم می تواند سرور باشد و هم به عنوان کلاینت استفاده شود. وظیفه سرور مدیریت کردن اطلاعات شبکه می باشد. برای نمونه یک سرور می تواند به منظور کنترل کردن سطح دسترسی کاربر به شبکه و همچنین مدیریت و میزبانی سایت ها را به عهده بگیرد. همچنین می توان از سرور و شبکه در انجام کارهای محاسباتی و حسابداری استفاده کرد.

مزایای خدمات شبکه و سرور

سرور ها در اصل سیستم ها و یا کامپیوتر های بزرگی هستند که وظیفه نگهداری ، حفاظت و انتقال اطلاعات را در حیطه شبکه دارند. معمولا سرور ها از سایر تجهیزات شبکه گران ترند چراکه هسته ی اصلی این تجهیزات حساب می شوند. سرور ها معمولا از سایر تجهیزات شبکه فضای حافظه بالاتری دارند و خود به عنوان یک بخش مستقل عمل می کنند. معمولا سرور ها را در اتاق هایی که هم تهویه مطبوعی دارد و به منظور اتاق سرور طرح شده اند نگهداری می کنند. یک سرور امکان دارد که به منظور استفاده در تنها یک نوع فعالیت به کار گرفته شود و یا این که برای استفاده در چندین فعالیت به صورت همزمان کاربرد داشته باشند.

به طور کلی هدف از راه اندازی شبکه ایجاد ارتباط بین کامپیوتر ها می باشد که بتوان از این طریق اطلاعات و داده ها را به راحتی انتقال داد. شرکت ما با استفاده از تجهیزات با کیفیت و مدرن در پروژه های خود و همچنین بهره مندی از نخصص و دانش کافی در زمینه خدمات شبکه و سرور توانسته نظرات شرکت ها و ارگان های بزرگ دولتی و خصوصی را به خود جلب نموده و موجب افزایش رضایتشان شود.

خدمات شبکه و سرور در شرکت کیا رایانه پرداز فاطر

طراحی اتاق سرور و شبکه به چه صورت است؟

در خصوص طراحی اتاق سرور و دیتاسنتر ابتدا باید موارد بسیاری مورد بررسی قرار گیرد. طراحی اتاق ها باید ارائه دهنده خدمات به روز و مدرن شرکت ارئه دهنده باشد. در ابتدای کار باید نیاز مشتری در نظر گرفته شود. یعنی مشتری واقعا بتواند انتظار خود از داشتن شبکه واتاق سرور را بیان کند. پس از در نظر گرفتن انتظار مشتری نوبت به طراحی نقشه ابتدایی اتاق سرور می رسد. این نقشه باید توسط متخصص شبکه کشیده شود و پس از آن به مرحله اجرا برسد. اتاق دیتاسنتر در اصل زیرساخت شبکه می باشد و می تواند منابع و اطلاعات را انتقال دهد. بنابراین اگر که در طراحی آن کوتاهی صورت گیرد و طبق اصول طراحی نشود ممکن است خسارات جبران ناذیری را به پروژه وارد کند.

سرور در شبکه چگونه فعالیت می کند؟

فعالیت سرور در شبکه به گونه ایست که می تواند برنامه ها و یا تجهیزات دیگر را مدیریت کند و تمام دستگاه ها با هماهنگی سرور فعالیت کنند. سرور ها توسط خدمات شبکه و سرور به دیگر تجهیزات شبکه اتصال می یابند و موجب کارکرد سریع و انتقال درست دیتاها می شوند. همچنین از سرور ها می توان به عنوان محلی برای ذخیره اطلاعات مهم استفاده کرد. فعالیت سرور به صورتی است که درخواست مورد نظر را از منابع دیگر گرفته و طبق نیاز آن ها پاسخش را ارسال می کند. به همین دلیل می توان اقرار کرد که سرور از کامپیوتر های شخصی بسیار قوی تر بوده و کابرد بیشتری نیز دارد. معمولا شرکت های بزرگ به منظور عملکرد سریع تر و بهتر و همچنین انتقال داده ها و خیره ی اطلاعات مهمشان نیاز به راه اندازی شبکه در سازمانشان دارند.

خدمات شبکه و سرور در شرکت کیا رایانه پرداز فاطر

منظور از سرور مجازی چیست؟

در اصل سرور مجازی یک کپی از سرور فیزیکی می باشد که در آن از تکنولوژی خاصی استفاده شده است. به این تکنولوژی مجازی سازی و یا virtualization گفته می شود. به عبارتی در سرور مجازی بخش سخت افزاری سرور یک کپی مجازی نیز دارد. در واقع می توان به جای استفاده از چندین سخت افزار شبکه  از یک نوع دستگاه بسیار قوی تر استفاده کرد و بتوان توسط آن به چندین سرور تبدیل شد. از دیگر مزیت های سرور مجازی سرعت بالاتر انتقال داده ها و حفظ فضای ذخیره سازی cpu و ram می باشد.

خدمات شبکه و سرور و نحوه ی اتصال آن ها!

به منظور ایجاد شبکه در یک سازمان باید سرور به روتر و سویج وصل شود تا بتوان شبکه را در بین دیگر سیستم های موجود در یک سازمان راه اندازی کرد. پس از این که رایانه ها به شبکه وصل شدند می توانند از طریق آن به یک دیگر متصل شوند. مثلا در یک وب سرور افراد می توانند به آسانی به جست و جو در وبسایت ها بپرازند. همچنین به هر سرور یک آدرس IP اختصاص می باید. این آدرس در زمان استفاده به نام دامنه تغییر می یابد.

آنچه در این مقاله گذشت…

در این مقاله دریافتیم که برای راه اندازی شبکه ابتدا به سرور نیاز خواهیم داشت. سرور جزو اصلی تجهیزات شبکه می باشد و به دیگر تجهیزات متصل شده و موجب ایجاد شبکه می شود. پس از راه اندازی نوبت به پشتیبانی شبکه می رسد که باید توسط متخصص شبکه صورت گیرد. در خصوص خدمات پشتیبانی شبکه و سرور نیز در مقالت قبلی توضیح دادیم. همچنین شما می توانید در صورت نیاز به دریافت مشاوره با شماره تلفن 4-91091861-031 تماس حاصل نمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *