خدمات پشتیبانی شبکه و سرور | کیا رایانه پرداز فاطر

خدمات پشتیبانی شبکه و سرور | کیا رایانه پرداز فاطر


فهرست مطالب

کار شرکت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری چیست؟

قرارداد پشتیبانی شبکه با شرکت کیا رایانه پرداز فاطر!

خدمات پشتیبانی شبکه به صورت آنلاین!

خدمات پشتیبانی سرور چه مزیت هایی دارد؟

پشتیبانی it توسط شرکت کیا رایانه پرداز فاطر

خدمات پشتیبانی شبکه و سرور از جمله خدماتی است که krpfater به مشتریان خود ارائه می کند. شبکه و IT در اصل به معنای ارتباط گرفتن چند سیستم با هم است. فناوری اطلاعات یعنی ارتباط گرفتن و انتقال اطلاعات بین سیستم های کامپیوتری یک سازمان که در راستای هدفی کار کنند. تمامی سیستم ها چه نرم افزاری و چه سخت افزاری باید باهم و در راستای هم کار کنند. تا بتوانند به هدف تعیین شده خود که آن ایجاد شبکه ای پایدار است برسند. شبکه ها از نظر بزرگی به 3 دسته کلی تقسیم بندی می شوند. دسته اول LAN می باشد که وسعت آن بسیار کوچک و در حد محله ای می باشد. دسته دوم MAN شبکه ای به بزرگی یک شهر می باشد. و شبکه WAN که ود شامل چند شبکه کوچک تر می باشد.

کار شرکت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری چیست؟

شرکت هایی که خدمات پشتیبانی شبکه را ارائه می دهند به خوبی در مورد شبکه و نحوه نصب آن اطلاع دارند. و می توانند خدمات ارزنده ای را به مشتریان خود ارائه دهند. البته باید در نظر داشته باشید که خدمات پشتیبانی شبکه و سرور ارائه شده توسط شرکت های رایانه ای مستلزم داشتن اعتبار است. یعنی اگر که شرکتی اعتبار زیادی برای ارائه خدمات نداشته باشد نمی توان به آن اعتماد کرد و راه اندازی شبکه خود را به آن سپرد. از این رو بهتر است که قبل از هر اقدامی برای راه اندازی شبکه های خود به خوبی تحقیق کنید. متاسفانه بعضی از سازمان هایی که قصد دارند شبکه ای را در شرکت خود راه اندازی کنند. به خاطر نداشتن آگاهی لازم کار را به شرکت های غیر معتبر می سپارند. این موضوع موجب ایجاد ضرری بزرگ برای آن ها می شود.

مورد دیگر در این رابطه این است که بعضی از شرکت ها با افراد حقیقی قرارداد میبندند. و این موجب ایجاد مشکل برای آن ها می شود زیرا گاهی این افراد دیگر مایل به ادامه همکاری با شرکت مذکور نیستند. و همین امر موجب ایجاد اختلال در شبکه و سیستم می شود. از دیگر ایراداتی که این مورد دارد این است که زیرساخت های شبکه به صورت سلیقه ای جایگذاری می شوند. و هیچ استاداردی برای آن در نظر گرفته نشده است. همچنین اگر که از شخص حقیقی برای شبکه ی خود کمک بگیرید. ممکن است به هر دلیلی دسترسی به رمز ها ، تنطیمات و زیرساخت سرور ها را از دست بدهید. ولی در رابطه با شرکت های حقوقی معتبر این گونه نیست. زیرا شرکت های معتبر جهت جلب رضایت مشتریان خود تلاش می کنند که بهترین خدمات را به آن ها ارائه کنند.

خدمات پشتیبانی شبکه و سرور | کیا رایانه پرداز فاطر

قرارداد پشتیبانی شبکه با شرکت کیا رایانه پرداز فاطر!

شرکت ما با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه it و خدمات پشتیبانی شبکه و سرور توانسته نظرات مشتریان زیادی را به سوی خود جلب کند. همچنین طرف قرارداد با خیلی از شرکت های بزرگ و کارخانه های بسیاری می باشد. همین امر سبب شده است که در بین رقیبان در اصفهان بدرخشد. بنابراین اگر که قصد عقد قرارداد با ما را دارید به هیج وجه دو دل نباشید. زمان عقد قرارداد شرکت ما تیم متخصص خود را در اختیار شما قرار می دهد. تیم متخصص ما با مهارت بالایی که در زمینه ارائه خدمات شبکه دارد می تواند بهترین شبکه را برای شما راه اندازی کند. جدای از نیروهای متخصص سرپرستان فنی نیز هستند که بر کار تیم نظارت دارند. در این صورت می توانید با خیال راحت به ما اعتماد کنید و کار راه اندازی شبکه خود را به ما بسپارید.

خدمات پشتیبانی شبکه و سرور به صورت آنلاین!

پشتیبانی آنلاین شبکه خدمتی دیگر است که شرکت ما به مشتریان خود ارائه می دهد. این به خصوص برای شرکت هایی که مسافت آن ها طولانی تر است و زمان کمی دارند بهترن گزینه می باشد. البته پشتیبانی آنلاین هیچگاه نمیتواند جای پشتیبانی حضوری را بگیرد. اما گاهی وقت ها نیاز است. مسلما هر شرکتی که شببکه ای را در سازمان خود راه اندازی می کند نیاز به پشتیبانی نیز دارد. زیرا گاهی به دلایل مختلفی ممکن است که در شبکه اختلالی ایجاد شود. و اگر شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه مسئولیت پشتیبانی را به عهده نگیرد ممکن است که فاجعه بزرگی رخ دهد. در این صورت باید حتما در زمان عقد قرارداد با شرکت مدت زمان پشتیبانی از شبکه نیز قید شود و مشتری از این بابت خیالش راحت باشد.

خدمات پشتیبانی it با توجه به نیاز های کاربران صورت می گیرد. هدفی که شرکت ما از پشتیبانی شبکه ها دارد جلب نظر مشتریانش است. نیرو های متخصص شرکت در راستای پشتیبانی از شبکه ها مسئولیت بزرگی دارند. آن ها باید راهنمایی های لازم را در جهت حفظ و نگهداری درست شبکه به کاربران خود ارائه دهند. اگر که شبکه ی راه اندازی شده توسط متخصصان به درستی فعالیت نکند موجب اختلال در نظم سازمان نیز می شود. و این مشکل به ظاهر ساده ممکن است که موجب ایجاد اشکال بزرگتر در سازمان شود. یکی از این اشکالات بزرگ از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده در سیستم ها می باشد. و یا این که امنیت شبکه به خطر بیوفتد.

خدمات پشتیبانی شبکه و سرور | کیا رایانه پرداز فاطر

خدمات پشتیبانی شبکه و سرور چه مزیت هایی دارد؟

مسلما هر خدمات پشتیبانی شبکه ای مزایای زیادی دارد. هر شرکتی که شبکه ای را برای سازمان خود راه اندازی می کند نیاز به پشتیبانی دارد. و این پشتیبانی را باید از شرکتی دریافت کند که شبکه ی سازمانی اش را راه اندازی کرده است. از جمله مزایای مهم پشتیبانی شبکه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالابردن امنیت شبکه: داشتن امنیت در هر شبکه ای مهم است. زیرا با زیاد شدن ویروس های مخرب و بدافزار ها ممکن است که شبکه دچار مشکل شود. برای این منظور یک شبکه کار کامپیوتر باید قارد باشد با نصب آنتی ویروس های مفید از شبکه در برابر ویروس ها محافظت کند.
 • راه اندازی شبکه : اگر که افرادی که در کار شبکه تبحر دارند نباشند. در زمان راه اندازی و اجرای شبکه مشکل ایجاد می شود. زیرا همه دانش کافی در مورد شبکه و راه اندازی آن را ندارند.
 • استانداردسازی شبکه: تیم پشتیبانی شبکه باید برای شبکه ای که قصد راه اندازی آن را دارد استاندارد هایی تنظیم کند. و کلیه سیستم های وابسته به شبکه توسط برنامه ی تنظیم شده توسط تیم کار کنند.
 • نظارت بر کار شبکه: لازم است که تیم پشتیبانی طبق یک برنامه ی دوره ای بر کار شبکه نظارت داشته باشند. زیرا هر شبکه ای ممکن است یک زمانی مختل شود و موجب ایجاد مشکل در دیگر بخش های سازمان کند.
 • نظارت بر سخت افزار شبکه: تیم متخصص شرکت به غیر از نظارت بر قسمت های نرم افزاری شبکه باید روی سخت افزار ها نیز توجه داشته باشد.
 • کاهش هزینه ها: اگر که از خدمات پشتیبانی شبکه و سرور بهره مند شوید. بسیاری از هزینه های مازاد شما کاهش پیدا می کند. زیرا تمامی این کار ها بر عهده سرویس ارائه دهنده خدمات شبکه می باشد.

خدمات پشتیبانی it توسط شرکت کیا رایانه پرداز فاطر

شرکت krpfater از جمله شرکت های خدماتی در زمینه شبکه و پشتیبانی آن می باشد. شرکت ما علاوه بر ارئه خدمات شبکه به مشتریان خود در بخش فرو ش محصول هم فعالیت دارد. محصولات شرکت در بخش های متفاوتی تقسیم بندی می شود. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز برای اطلاع در مورد محصولات به فروشگاه کیا رایانه پرداز فاطر مراجعه کنید.

خدمات شبکه سرور

نصب و راه اندازی شبکه اولین اقدام ایجاد یک شبکه کارامد می باشد. فعالیت هایی مانند طراحی و پیاده سازی زیرساخت شبکه، طراحی و راه اندازی دیتاسنتر و همچنین پشتیبانی شبکه تماما اقداماتی است که در بخش خدمات شبکه جایگذاری می شوند.

از نظر تیم فنی krpfater به عنوان ارائه دهنده خدمات پیاده سازی شبکه که شامل مجموعه ای از فعالیت های مرتبط با it می باشد و منجر به ایجاد یا آپدیت یک شبکه رایانه ای می شود. این روش های به کار گرفته شده شامل بررسی آسیب های وارده به شبکه، تجهیزات موجود یا تجهیزات لازم، بررسی بزرگی شبکه، برنامه ریزی صحیح، بررسی نرخ مربوطه، زمان لازم برای اجرای طرح و نگاه به آینده برای نگهداری آن است. همچنین علاوه بر صرف هزینه برای راه اندازی و نگهداری شبکه، عدم راه اندازی آن می تواند هزینه های قابل توجهی را برای سازمان شما در عیب یابی و تعمیر عیوب شبکه در آینده به همراه داشته باشد.

منظور از مجازی سازی شبکه چیست؟

مجازی سازی نیز مانند خدمات پشتیبانی شبکه و سرور یکی دیگر از خدماتی است که شرکت کیا رایانه پرداز فاطر به مشتریان خود ارائه می دهد. مجازی سازی به شما امکان می دهد چندین ماشین مجازی را روی یک سرور اجرا کنید. به یاد داشته باشید که برنامه ها و نرم افزارها هر کدام مستقل از سیستم عامل یا OS کار می کنند. اگر که می خواهید در باره OS بیشتر بدانید می توانید به مقاله سیستم عامل (Operating System) چیست مراجعه نمائید.

با تبدیل یک مرکز داده فیزیکی به مجازی، الزامات مورد نیاز آن مانند سیستم های منبع تغذیه، سیستم های سرد کننده، کابل ها، تجهیزات شبکه ، منابع ذخیره سازی و غیره را کاهش می دهد، زیرا زمانی که این کار را انجام می دهید، در حقیقت تعدادسرورهای فیزیکی خود را کاهش داده اید. توجه داشته باشید که این کاهش را می توان با تبدیل چندین سرور فیزیکی به مجازی و در آخر ادغام آنها در یک سیستم عامل اصلی به دست آورد. در اصل فضای host کامپیوتری است که چندین ماشین را میزبانی می کند. در فضای مجازی راه اندازی سرور جدید به سختی و پیچیدگی حالت سنتی و فیزیکی نیست و نیازی نیست منتظر تامین سخت افزار، نصب و راه اندازی کابل ها و سیستم های خنک کننده باشید.

بیشتر بخوانید: سیستم عامل ویندوز سرور

خدمات پشتیبانی شبکه و سرور

شرکت ما با داشتن متخصصین مجرب و آگاه در زمینه های مختلف مدیریت شبکه خدمات پشتیبانی شبکه را با بالاترین کیفیت به مشتریان خود ارائه می دهد. با ارتقا علم و افزایش استفاده از سیستم های رایانه ای و افزایش نیاز به شبکه های سیستمی بیشتر، نیاز به پشتیبانی، حفظ امنیت ، به آپدیت ها، تعمیر و افزایش سطح سخت افزار و نرم افزار سیستم ها و شبکه افزایش یافته است. به همین سبب شرکت ما نیز در خصوص ارائه این خدمات به مشتریان اقدامات زیر را انجام خواهد داد:

 • ارائه مشاوره رایگان و تخصصی به مشتریان
 • بستن قرارداد پشتیبانی و نگهداری شبکه با سازمانهای دولتی وخصوصی
 • ارائه قراردادهایی که برای انجام پروژه مشتری مورد نیاز باشد
 • چک کردن وضعیت سخت افزار و نرم افزار های شبکه و زیرساخت های لازم آن
 • حل مشکلات شبکه در کمترین زمان ممکن.
 • پشتیبانی از شبکه و حفظ امنیت و چکاپ و بکاپ های دوره ای به منظور نگهداری از آن

حفظ امنیت شبکه

مهمترین مسئله بعد از راه اندازی شبکه حفظ ایمنی آن می باشد. در این چارچوب جدید خدمات پشتیبانی شبکه و سرور، هزاران کامپیوتر به هم وصل شده و با سرعت بالا به تبادل اطلاعات می پردازند که نیاز به برنامه ریزی جامع تری برای پیاده سازی امنیت شبکه در این زمینه دارد. در زیر به سه مورد از اقداماتی که برای امنیت شبکه مناسب است اشاره می کنیم.

 • نصب آنتی ویروس
 • بکاپ گرفتن از سرور
 • ایجاد شبکه استاندارد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *