لیست خدمات شبکه | کیا رایانه پرداز فاطر

لیست خدمات شبکه | کیا رایانه پرداز فاطر


لیست خدمات شبکه فهرستی از خدمات شبکه های کامپیوتری ارائه شده توسط شرکت کیا رایانه پرداز فاطر است که نام هر سرویس به همراه موارد استفاده و مزایای آن ذکر شده است.

در زیر لیستی از خدمات شبکه و سرور ارائه شده توسط شرکت ما آورده شده است. هر یک از خدمات ذکر شده در زیر ممکن است در طبقه بندی خاصی ارائه شود. به همین دلیل در ابتدا سرویس ها را در قالب دو دسته بزرگتر اکتیو و پسیو معرفی کردیم تا بتوانید به سادگی از آنها استفاده کنید.

فهرست مطالب

لیست خدمات شبکه پسیو

انجام کابل کشی  و راه اندازی تجهیزات شبکه :

لیست خدمات شبکه با آماده سازی و تجهیز اتاق سرور

نصب دوربین مداربسته ، UPS و سانترال:

لیست خدمات شبکه در محل اکتیو

سیستم voip ، Active Directory

Mail Server ، Monitoring

Backup  & File Server

تعرفه خدمات اکتیو شبکه 1401چگونه محاسبه می شود؟

لیست قیمت خدمات اکتیو شبکه

امنیت شبکه

مانیتورینگ شبکه

راه‌اندازی سیستم برق شبکه

تعرفه خدمات پسیو شبکه 1402

آنچه در این مقاله گذشت….

لیست خدمات شبکه پسیو

خدمات پسیو ابتدایی ترین بخش شبکه را تشکیل می دهد. در اصل راه اندازی شبکه بدون پسیو غیرممکن است. این خدمات در دسته های مختلفی طبقه بندی می شوند. در زیر به صورت مختصر درباره این خدمات توضیح دادیم.

انجام کابل کشی  و راه اندازی تجهیزات شبکه :

اولین مرحله شبکه سازی کابل کشی آن است. در کابل شبکه، ارتباط بین سیستم کامپیوتری و تجهیزات موجود از طریق کابل انجام می شود. ساخت کابل، نصب داکت، سوکت، کیستون و غیره نیز بخشی از کابل های شبکه است. به طور کلی شبکه ها از طریق فیبر با سرعت بالایی متصل می شوند. تجهیزات شبکه اعم از سوئیچ، روتر، اکسس پوینت، رک و … نیاز به نصب و راه اندازی دارند که توسط اپراتورهای شبکه انجام می شود.

لیست خدمات شبکه با آماده سازی و تجهیز اتاق سرور

اتاق سرور مکانی است که سرورها تحت شرایط خاصی در آنجا نگهداری می شوند. تجهیز و آماده سازی اتاق سرور و آماده سازی شرایط لازم برای نگهداری آن از قبیل سیستم خنک کننده، روشنایی و غیره توسط کارشناسان پسیو کار شرکت صورت می گیرد.

نصب دوربین مداربسته ، UPS و سانترال:

تهیه دوربین های مدار بسته مناسب برای کسب و کار شما و راه اندازی آن در هنگام استفاده از دستگاه یو پی اس برای مجموعه شما بر عهده پسیو کاران می باشد. این دستگاه در صورت قطع برق نیز شروع به کار می کند. و مقدار برق مورد نیاز را برای مدت معینی تامین می کند و از توقف عملکرد نوع و ظرفیت دستگاه جلوگیری می کند.

سانترال یا تلفن مرکزی نیز بخشی از سیستم تلفن قدیمی است که تماس های ورودی و خروجی را انجام می دهد. و دارای امکانات مناسب برای گروه های کوچک و متوسط ​​می باشد. خرید سخت افزار، نصب، راه اندازی و پیکربندی این سرویس همگی توسط پسیوکار شبکه انجام می شود.

لیست خدمات شبکه | کیا رایانه پرداز فاطر

لیست خدمات شبکه در محل اکتیو

خدمات اکتیو شامل نصب و پیکربندی نرم افزار، پیکربندی سخت افزار و پیکربندی سرویس های مختلف می باشد. در زیر لیستی از خدمات شبکه اکتیو را ارائه می دهیم:

سیستم voip ، Active Directory

ویپ این یک سیستم تلفن تحت شبکه است که امکان برقراری تماس با استفاده از رایانه، تلفن های هوشمند و تلفن های VOIP  را فراهم می کند. این سرویس دارای ویژگی ها و عملکردهای بسیاری مانند: صف تماس، پست صوتی، ویدئو کنفرانس و … می باشد. این سیستم در شبکه های متوسط ​​و بزرگ توصیه می شود و نقش بسزایی در کاهش هزینه مکالمات، مدیریت تماس ها و … دارد.

منظور از اکتیو دایرکتوری این است که با گسترش شبکه و افزایش تعداد کامپیوترهایی که از این سرویس استفاده می کنند، می توان به راحتی نام کاربری و رمز عبور ایجاد و سطح دسترسی آنها را مشخص کرد.

Mail Server ، Monitoring

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در لیست خدمات شبکه سرور و مانیتورینگ می باشد. سرور ایمیل امکان ارسال و دریافت ایمیل برای مجموعه ای از کاربران را ارائه می دهد که بر خلاف سرورهای پست الکترونیکی معمولی، به شما امکان می دهد ایمیل ها را سازماندهی و کنترل کنید، همچنین آنها را سفارشی کرده ، نام سازمان و آدرس ایمیل را برای استفاده از آن را تعیین کنید. مانیتورینگ نیز یک سرویس نظارتی می باشد که با مشاهده میزان ترافیک شبکه می توان آن را از کلیه حملات ممکن نجات داد.

Backup  & File Server

  با استفاده از این سرویس می توانید از فایل ها و اطلاعات ذخیره شده بک آپ تهیه کنید تا در صورت از دست رفتن اطلاعات بتوانید آنها را بازیابی کنید.

فایل سرور نیز امکان انتقال فایل بین کاربران از طریق شبکه را فراهم می کند که باعث افزایش سرعت کار، کاهش هزینه انتقال فایل و امنیت اطلاعات میشود.

لیست خدمات شبکه | کیا رایانه پرداز فاطر

تعرفه خدمات اکتیو شبکه 1401چگونه محاسبه می شود؟

همانطور که می دانید هر ساله هزینه خدمات کامپیوتری، حقوق و دستمزد، انواع ضرایب و عناوین شغلی توسط سازمان نظامی کامپیوتر منتشر می شود. نرخ پشتیبانی شبکه و همچنین لیست خدمات شبکه طبق نظر کارشناسان تیم مهندسی و فنی به شرح زیر محاسبه می شود. هزینه پشتیبانی بستگی به تعداد تجهیزات مورد استفاده (تعداد رایانه، سرور، چاپگر، اسکنر، فکس) دارد.

لیست قیمت خدمات اکتیو شبکه

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر هزینه خدمات شبکه اکتیو، تجهیزات مورد استفاده برای پیاده سازی آن است. بخش بزرگی از تجهیزات شبکه مربوط به نرم افزارهایی است که در شبکه قرار دارند و اجرا می شوند. بنابراین هر چه تعداد نرم افزارها بیشتر باشد و نظارت و مدیریت آن ها اهمیت بیشتری داشته باشد، قیمت بالاتری نیز دارد. در ادامه سه مورد از اصلی ترین مواردی که بر میزان تعرفه این خدمات اثر دارد را معرفی می کنیم.

امنیت شبکه

امنیت شبکه یکی از عواملی است که بر هزینه لیست خدمات شبکه اکتیو تأثیر می گذارد. نرم افزارهای امنیتی شبکه مختلفی در بازار وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. اینکه کدام یک از این کامپیوترها برای مجموعه شما مناسب است به بودجه و نیاز شما بستگی دارد. بنابراین توصیه می کنیم برای انتخاب و پیاده سازی هر یک از روش های ذکر شده از یک متخصص امنیت شبکه کمک بگیرید.

مانیتورینگ شبکه

نظارت بر شبکه یکی دیگر از خدمات موجود در برخی از سیستم های خدمات شبکه اکتیو است. لازم به یادآوری است که نظارت بر شبکه با امنیت شبکه متفاوت است. در نهایت ابزارهای نظارت بر شبکه کاملاً جدا از نرم افزارهای امنیتی هستند و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. درک به موقع مسائل شبکه برای هر مدیر مجموعه بسیار مهم است، بنابراین توصیه می کنیم از ابزارهای تخصصی در این زمینه استفاده کنید.

راه‌اندازی سیستم برق شبکه

نصب یک سیستم برق شبکه یکی از چشمگیرترین چیزها است. از آنجا که تمام دستگاه های اکتیو برای کار کردن به برق نیاز دارند. و از آنجایی که قطع برق یا نوسانات مداوم می تواند آسیب جدی به تمام دستگاه ها و داده های ذخیره شده در شبکه وارد کند، اجرای صحیح و اصل سیستم برق شبکه بسیار مهم است.

تعرفه خدمات پسیو شبکه 1402

هزینه لیست خدمات شبکه پسیو چگونه محاسبه می شود؟ این سوال معمولا اولین سوالی است که متقاضیان خدمات کابل کشی را به خود مشغول می کند، در پاسخ به این سوال باید گفت که کابل کشی نرخ و هزینه ثابتی ندارد و به عوامل مختلفی وابسته است. یکی از مشکلات اصلی متقاضیان مخابرات، گرانی خدمات و قیمت ارزان تجهیزات می باشد. زیرا برای بسیاری از آنها مهم است که بدانند آیا قیمت خدمات متناسب با بودجه آنها است یا خیر. تا بهای تمام شده خدمات مربوط به تجهیزات ارتباطی را به صورت درست به دست آورند.

آنچه در این مقاله گذشت….

در این مقاله دریافتیم که به منظور خدمات شبکه نیاز به لیستی داریم که بتوان توسط آن این خدمات را دسته بندی کرد. همچنین این لیست برگرفته از دو قسمت مجزای پسیو و اکتیو می باشد که هر کدام تشکیل شده از قسمت های مختلفی هستند. در ادامه نیز شما را با تعرفه خدمات شبکه 1402 آشنا کردیم و سعی کردیم که به صورت خلاصه شما را از شرایط و عوامل تاثیر گزار بر افزایش یا کاهش آن مطلع سازیم. همچنین شما عزیزان می توانید با مشاهده سایت پشتیبانی شبکه سایر مقالات مرتبط با شبکه را مطالعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *