خدمات شبکه دراصفهان | کیا رایانه پرداز فاطر

خدمات شبکه دراصفهان | کیا رایانه پرداز فاطر


فهرست مطالب

در رابطه با امنیت خدمات شبکه اصفهان چه می دانید؟

خدمات شبکه اصفهان و راهکارهای ایمنی آن!

ایجاد محدودیت در میزان دسترسی افراد به شبکه چگونه صورت می گیرد؟

استفاده از آنتی ویروس های امنیتی برای مقابله با هرزنامه ها

فایروال شبکه چیست و چه کاربردی در امنیت آن دارد؟

خدمات شبکه دراصفهان از جمله اقداماتی است که شرکت کیا رایانه پرداز فاطر به مشتریان خود عرضه می کند. همانطور که می دانید با پیشرفت علم و فناوری و ایجاد ارتباطات گسترده در بین جوامع و کشورها استفاده از شبکه امری بسیار مهم و اساسی در بین همگان می باشد. به طوری که امروزه احتمال این که کسی با اینترنت آشنایی نداشته باشد عملا نزدیک به صفر درصد می باشد. استفاده بهینه و درست از شبکه های رایانه ای یکی از دغدغه های مهم مردم می باشد. برای استفاده از شبکه ابتدا باید از امنیت آن اطمینان داشته باشید. زیرا اگر شبکه ای ایمن نباشد ممکن است که اطلاعات کاربران را به خطر بیندازد. در این خصوص ایجاد شبکه ای امن و قابل دسترس برای همگان از جمله اهداف مهم شرکت ما می باشد.

در رابطه با امنیت خدمات شبکه دراصفهان چه می دانید؟

شبکه یا it در اصل به مجموعه ای از افراد و یا ابزارهایی گفته می شود که قادرند تمامی دیتاها را بین یک دیگر share کنند و با هم ارتباط داشته باشند. شبکه های رایانه ای نیز به جمعی از سیستم های رایانه ای ، سرورها ، تجهیزات شبکه ای مورد نیاز در پسیو و اکتیو و غیره اطلاق می شود. کلیه تجهیزات شبکه مورد نیاز در شبکه به صورت سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارند. مجموعه ای از تمامی این ابزار های ذکر شده موجب ایجاد شبکه ای ایمن می شود. خدمات امنیت شبکه به طور معمول به کلیه فعالیت هایی گفته می شود که از ایجاد مشکلات امنیتی در شبکه پیشگیری می کند. این اقدامات حاوی روش های متفاوت نرم افزاری و سخت افزاری می باشد که به جهت ایجاد امنیت بیشتر در شبکه صورت می گیرد.

خدمات شبکه دراصفهان | کیا رایانه پرداز فاطر

خدمات شبکه دراصفهان و راهکارهای ایمنی آن!

برای این که بخواهیم شبکه ای ایمن و کاربردی را راه اندازی کنیم باید موارد بسیاری را در نظر داشته باشیم. یکی از این عوامل تاثیر گذار در امنیت شبکه کنترل کردن میزان دسترسی افرادی است که از شبکه استفاده می کنند. مسلما تمامی افرادی که به شبکه متصل هستند نباید میزان دسترسی یکسانی داشته باشند. مورد دوم استفاده از نرم افزار ها و ضد هرزنامه های مناسب مخصوص شبکه می باشد که می تواند امنیت شبکه ی ما را برقرار کند. استفاده از نرم افزار های مناسب و ایمن همچنین بکاپ گرفتن از کلیه دیتا های داخل شبکه و سرور و امنیت ایمل ها نیز جزو مواردی هستند که در امنیت شبکه کاربرد دارند. firewall ها ) دیوار آتش ) یکی از مباحث امنیتی بسیار مهمی است که به صورت سخت افزاری و نرم افزاری در شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.

این موارد ذکر شده به همواره عواملی مانند ایجاد ایمنی برای تلفن های همراه ، دیتاهای ایمنی و مدیریت کردن تمامی آن ها ، امنیت سایت ها و شبکه های بی سیم و در آخر تحلیل نحوه فعالیت و عملکرد تمامی این اقدامات جزو امنیت شبکه می باشند.

ایجاد محدودیت در میزان دسترسی افراد به شبکه چگونه صورت می گیرد؟

برای این که شبکه ی راه اندازی شده همیشه ایمن بماند باید میزان دسترسی افراد را به آن محدود کرد. زیرا اگر که همه ی کسانی که از خدمات شبکه دراصفهان استفاده می کنند دسترسی به تمام بخش های محتلف آن داشته باشند. دیگر نمی توان از امنیت آن اطمینان داشت. و همچنین کلیه اطلاعات مهم کاربران به خطر می افتد. به همبن دلبل بهترین کار کمک گرفتن از متخصصینی است که در امر شبکه مهارت دارند. یک شبکه کار با مهارت می تواند امنیت سیستمی شبکه را برقرار کند. و دسترسی کاربران را به شبکه در در حدی قرار دهند که نیاز دارند و هیچگونه دسترسی بیشتری به کسی اطلاق داده نشود. محدود کردن افراد به تمامی قسمت های شبکه توسط IP address ها صورت می گیرد. همچنین لازم است که تمامی پورت هایی که در شبکه مورد استفاده نیستند حذف شوند.

خدمات شبکه دراصفهان | کیا رایانه پرداز فاطر

استفاده از آنتی ویروس های امنیتی برای مقابله با هرزنامه ها

مورد بعدی دیگری که در رابطه با امنیت خدمات شبکه در اصفهان باید به آن توجه داشت. استفاده از ویروس کش ها و نرم افزارهایی است که قادرند شبکه را در امنیت کاملی قرار دهند و اجازه ی ورود ویروس ها و بدافزار ها به شبکه داده نشود. این روش که از جمله روش های کاربردی و پر اهمیت می باشد قادر است از ورود تمامی ویروس ها و بد اقزار ها به داخل شبکه جلوگیری کند. زمانی که ویروسی بتواند به شبکه و سیستم راه پیدا کند موجب ایجاد خرابی در شبکه می شود. برای پیشگیری از ایجاد چنین واقعه ای کارشناسان شرکت خدمات شبکه دراصفهان از بهترین نرم افزار ها و آنتی ویروس ها استفاده میکنند. هر سازمانی زمانی که قصد راه اندازی شبکه را داشته باشد باید به خوبی در ارتباط با it و خدمات شبکه کامپیوتری اصفهان اطلاعات کافی داشته باشد.

به جز این که وجود آنتی ویروس ها برای جلوگیری از ورود بدافزارهای مخرب مهم است.امنیت خود نرم افزار های استفاده شده در شبکه نیز بسیار اهمیت دارد. نرم افزار هایی که تولید می شوند بسیار متفاوتند. به همین علت بهتر است که با برنامه نویسی درست و اصولی نوشته شوند. تا شبکه دچار نقص امنیتی نشود. در این صورت می توان گفت که امنیت نرم افزار ها نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. هر شبکه ای زمانی که به صورت اصولی کار کند و امنیت بالایی داشته باشد مشخص است. به همین دلیل زمانی هم که دچار اختلال شده باشد نیز کاملا مشخص است. که در این صورت می توان شبکه را از نظر میزان کارایی بررسی و تحلیل کرد. اگرکه شبکه دچار مشکل شده باشد عملکرد ضعیف آن به صورت باگ پدیدار می شود.

فایروال شبکه چیست و چه کاربردی در امنیت آن دارد؟

ایجاد فایروال از جمله اقداماتی است که کارشناسان شرکت خدمات شبکه دراصفهان انجام می دهند. زمانی که یک متخصص شبکه فایروال و یا دیوار آتش را بر روی شبکه نصب میکند موجب می شود که بتوان آن را به درستی کنترل کرد. فایروال سبب می شود که تعداد درخواست ها برای استفاده از شبکه و ترافیک آن کنترل شود. آنها معمولا به دو صورت نرم افزاری ، سخت افزاری و یا هر دو مورد استفاده واقع می شوند. فایروال ها غیر از کنترل ترافیک می توانند از ورود هکر ها و آیپی های مشکوک به شبکه جلوگیری کند.

یکی دیگر از مواردی که در امنیت شبکه موثر است انتشار دیتاهای ذخیره شده در شبکه و سرور می باشد. شرکتی که خدمات شبکه دراصفهان را ارائه می کند باید بتواند از درج این گونه اطلاعات جلوگیری کند. زیرا اطلاعات ذخیره شده افراد در شبکه باید تنها برای خود شخص قابل دسترسی باشد. و اگر که امنیت شبکه به گونه ای باشد که نتواند از درج اطلاعات افراد جلوگیری کند عملا می توان گفت که شبکه ایمن نیست. در خصوص ایمنی it کارشناسان شرکت پشتیبانی شبکه در اصفهان می توانند به شما کمک کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *