تجهیزات فیبر نوری

  • طراحی و اجرای سیستم شبکه کابلی سیتی سنتر شاهین شهر 110 واحد تجاری

در این پروژه از تجهیزات به خصوصی استفاده شده است که یکی از آن ها فیبر نوری است. فیبر نوری در اصل به تعدادی رشته های سیمی بلند می گویند که ضخامت بسیار کمی دارند. سطح شفاف این رشته ها با روکشی از جنس پلاستیک پوشیده شده است. کابل های فیبر نوری قادرند سرعت 10 گیگ بر ثانیه را از خود عبور دهند و دیتا ها را با این سرعت انتقال دهند. به دلیل پیشرفت علم و فناوری شرکت ها و سازمان های بزرگ برای بهتر ارتباط گرفتن باهم از کابل های فیبر نوری استفاده می کنند.

تجهیزات فیبر نوری
تجهیزات فیبر نوری
100%

درصد پیشرفت پروژه

تجهیزات فیبر نوری
تجهیزات فیبر نوری

کاربرد مهم تجهیزات فیبر نوری در چیست؟

کابل های مورد استفاده در فیبر نوری به دلیل دقت سرعت و ظرافتی که دارند مورد استفاده بسیاری قرار می گیرند. در ابتدا فیبر های نوری کارایی زیادی نداشتند و بیشتر نقش انتقال دادن دیتا ها را عهده دار بودند. اما با مرور زمان و پیشرفت علم فیبر های نوری نیز پیشرفته تر شدند. فیر های نوری سیگنال ها را به صورت آنالوگ انتقال می دادند ولی با گذشت زمان انتقالل سیگنال ها به صورت دیجیتالی انجام گرفت. از فیبر های نوری غیر از استفاده در مخابرات در موارد دیگری نیز استفاده می شود. یکی از این مورد ها اینترنت است. تجهیزات فیبر نوری در اینترنت موجب افزایش سرعت در انتقال پیام ها دیتا ها و فایل ها می شود.

انتقال دادن اطلاعات و داده ها توسط فیبر نوری بسیار آسان صورت می گیرد. چراکه فیبر های نوری اطلاعات را به سرعت نور در فضای اینترنت انتقال می دهند. کابل های فیبر نوری اطلاعات را به صورت نامحدود در اینترنت انتقال می دهند. در صورتی که اگر از سیم های حاوی مس استفاده کنیم تنها قادرند مقدار اطلاعات معین و ثابتی را انتقال دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *